معنی کلمات

خیلی وقت ها وقتی دل وارد دایره لغات می شود عقل از درک آن عاجز می شود چون دایره لغات ما ادمها محدود به کتاب های درسی و لغت نامه ها ست

اگر کسی از ما در خصوص کلمه مرخصی سوال کند می گوییم زمانی که هر کارمند می تواند در هر ماه برای رسیدگی به کارهای شخصی خود طبق ضوابط و مقررات در محل کار خود حاضر نشود (دو روز و نیم در هر ماه)

حال آنکه بخواهی این کلمه را در کنار دل یا عشق به کار ببری چه می شود؟

وقتی بگویی دل یا عشق به مرخصی رفته است دیگر معنی دو روز نیامدن به سر کار نیست فرقی هم نمی کند این مرخصی استحقاقی باشد استعلاجی باشد یا تشویقی و معنی آن با دلتنگی ،غم ،تنهایی و ..... عجین خواهد بود.

حال برویم سر اصل موضوع ، چند روزی است که وجود وجودم به مرخصی رفته است  .می گفت می خواهد برای تجدید قوا و آرامش برود و چقدر تفاوت دارد تجدید قوا و آرامش میان من و او.

من با  دیدنش آرامش می یابم و او با ندیدنم

و این است معنی واقعی عشق.

/ 1 نظر / 14 بازدید
مسلم

سايه عزيز هميشه همين طور بوده ناز و نياز براي همه عاشق و معشوق به طرق مختلف وجود داشته است و براي شما هم همين طور وجود خواهد داشت به طور حتم اين احساس زيباي در وجود وجود شما وجود دارد چون گفته اند هر چه از دل برايد بر دل نشيند اين احساس پاك شما در اين دنياي بي مهري و قحطي محبت ارزشمند است به همين دليل به خاطر اين دل پاك و ساده بهتون تبريك ميگم هميشه شاد باشيد و سربلند